Native speaker − kurs angielskiego online. O czym należy pamiętać, wybierając native'a?

Native speaker
Dodany przez urek21

Nauka języka angielskiego z native speakerem może być świetnym sposobem na wyniesienie znajomości języka na wyższy poziom. Tego rodzaju lekcje są popularne wśród osób, które chcą szybko zacząć mówić po angielsku i którym zależy między innymi na nauce akcentu czy też poznaniu kultury krajów anglojęzycznych. O czym należy pamiętać, wybierając nauczyciela języka angielskiego, który jest native speakerem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Kim jest native speaker?

Najprościej mówiąc, native speaker to osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym. Native speaker wychował się w kraju, w którym mówi się w danym języku, zna jego kulturę i obyczaje. Używanie danego języka przez taką osobę jest dla niej naturalne. To język, w którym mówi i myśli. Native speaker może być świetnym nauczycielem języka, lektorem, który nauczy nas poprawnej wymowy i akcentowania. W internecie, na blogach i forach znajdziemy ogłoszenia osób, które szukają tego typu korepetytorów. Czy jednak każdy native przekaże nam odpowiednią wiedzę i zrobi to w przyjazny dla nas sposób? Okazuje się, że nie.

Czego może nauczyć nas native speaker?

Anglojęzyczny lektor może przekazać nam wiedzę, która przyspieszy nasze postępy w osiąganiu językowego celu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zajęcia prowadzone są w całości po angielsku. Język polski nie jest używany podczas lekcji, ponieważ tylko mówiąc i starając się komunikować w obcym języku, będziemy się go faktycznie uczyć. Gdy nie będziemy znać jakiegoś wyrazu, to lektor wytłumaczy nam jego znaczenie. Dzięki temu bardzo szybko przełamiemy barierę strachu przed mówieniem po angielsku. Dla wielu osób, które nie znają języka, jest ona trudna do pokonania. Native speaker będzie mógł nas uczyć akcentu, odpowiedniej wymowy, slangu i mowy potocznej. Podpowie, które wyrażenia sprawdzą się bardziej w rozmowach nieformalnych, a które na przykład w biznesowych. Często podczas zajęć poruszany jest też aspekt kulturowy wykorzystania języka, pojawiają się opowieści i anegdoty. Tego typu rozmowy to naprawdę bardzo ciekawy i kreatywny sposób uczenia się.

Na co zwracać uwagę i o czym należy pamiętać, wybierając native’a?

Szukając dobrego native speakera, powinniśmy szukać osoby, która ma doświadczenie w nauczaniu innych. Samo urodzenie się na przykład w Wielkiej Brytanii i znajomość angielskiego nie oznacza, że taka będzie się dobrym nauczycielem. Poza tym lektor anglojęzyczny to osoba, która powinna w łatwy sposób budować relacje i nawiązywać kontakt ze swoimi uczniami. Dobrze jest też szukać native speakerów, którzy jakiś czas spędzili już w naszym kraju, dzięki czemu znają oni najczęściej popełniane przez Polaków błędy wynikające ze stosowania angielskich słów i polskich zasad gramatycznych. Warto też dodać, że wybierając native speakera, sami też musimy być przygotowani na takie spotkanie. Powinniśmy znać język w stopniu komunikatywnym. Nikt tutaj nie mówi o posiadaniu certyfikatu językowego, ale o znajomości języka przynajmniej na poziomie A1, by móc prowadzić chociaż prostą konwersację z naszym nauczycielem.
Nauka języka angielskiego z native speakerem może przynieść wiele korzyści. Jeśli wybierzemy dobrego lektora, który ma smykałkę do przekazywania wiedzy i nie tylko poprowadzi z nami dialog, ale też pomoże ogarnąć gramatykę oraz słownictwo, to możemy mieć pewność, że szybko osiągniemy oczekiwane rezultaty.

07-06-23


Ostatnie wpisy

Test wielkiej piątki

Odkryj swoje mocne strony dzięki testowi Wielka Piątka w projektowaniu ścieżki zawodowej

Osobowość człowieka kształtuje każdą dziedzinę życia, w tym sferę zawodową. Obok wiedzy merytorycznej, ważną f

Profesjonalne metody badań socjologicznych

Jakie rozróżniamy metody badań socjologicznych?

Socjologia to bardzo zawiły temat, który można studiować. Może sam kierunek nie cieszy się popularnością, a

Jakie są główne cele badań socjologicznych?

Jakie są główne cele badań socjologicznych?

Socjologia to nauka, której celem jest zrozumienie społeczeństwa. Badania socjologiczne pomagają nam lepiej zr

Socjologia to nauka o zbiorowościach ludzkich

Jakie są podstawowe zagadnienia w temacie socjologii?

Socjologia to dziedzina, która zajmuje się badaniem społeczeństwa. Jest to bardzo obszerna dziedzina, która ob

Co to jest system społeczny

Czym jest system społeczny i dlaczego warto podnosić naszą świadomość?

Co to jest system społeczny? Warto poszukać odpowiedzi na to pytanie, ponieważ dzięki temu świadomość społe